Порційний розлив напоїв – основна затримка в черзі в кафе і їдалень. Саме на це витрачається найбільше часу. Тому зараз в громадському харчуванні намітилася тенденція: повністю відокремити напої від основної лінії обслуговування, продавати їх за окремою стійкою або навіть через автомати самообслуговування.
Нова техніка для фаст-фуду допомагає зробити напої головним джерелом прибутку. Чи знаєте ви, що можете розливати набагато більше, не втрачаючи ні в якості, ні в швидкості обслуговування, в асортименті? Тепер можна швидко і без клопоту продавати навіть ті напої, які ви вважали надто примхливими і важкими у зверненні. Наприклад, розливне пиво в кегах. Чи є йому місце в кафе або їдальні? Можливо пивне самообслуговування з великим напливом людей, що в годинник пікового навантаження? Здається, що напоїти цілий натовп під силу тільки великим пивних ресторанах зі складними системами розливу і штатом досвідчених барменів. А ось і ні! RevolMatic – автоматичний диспенсер для пива, здатний взяти на себе всю роботу. Для фаст-фуду в Україні таке обладнання – просто знахідка.
RevolMatic малий, та молодецький. Він приймає оплату через карти і мобільні сервіси. Наливає пиво сам, швидко, точно і без втрат, з ідеальною пінної шапкою. Веде облік кожної порції, передаючи інформацію в хмару. І навіть сам розставляє келихи на підставці, що обертається. Справжній робот-бармен, хоч і не схожий на людину. І все це в дуже компактному обсязі! Додатково знадобиться тільки вуглекислотний балон і пивний охолоджувач. І, звичайно, запас кегів зі свіжим пивом.
Є різні способи розливу напоїв, але всього два методу самообслуговування:
Щоб перехід на самообслуговування був усвідомленим, необхідно чітко розуміти:
З компотами, морсами і соками все просто. Зазвичай в кінці роздавальної лінії ставлять піднос або обертову підставку-карусель з уже заповненими склянками. Бажано з охолодженням для правильного зберігання і температури подачі. Але є ризик, що наприкінці робочого дня частина напоїв даремно піде в злив. І розливати так газовані напої і пиво не можна: у відкритій посуді вони дуже швидко видихаються, а пиво ще й окислиться.
І друга проблема: як звести до мінімуму контакт рук з посудом? Про яку гігієну може йти мова, коли ваш працівник бере рукою кожну склянку, наливає і ставить на тацю? До того ж гість, який взяв напій (напевно без гумових рукавичок), може передумати і поставити склянку назад.
Вже тому звичні нам підноси зовсім не гігієнічні навіть у звичайний час. А в умовах пандемії вони стають головним передавачем вірусу.
Що ж тоді залишається із способів самообслуговування з напоїв? Або вендингові автомати, або диспенсери.
Вендингові автомати для напоїв вельми різноманітні. У них можна купити каву, чай, шоколад, негазовану і газовану воду, газовані напої, соки і фруктові фреші, молоко і молочні коктейлі. До вендингу зазвичай відносять автомати, в яких напої продаються в пляшках або готуються на місці (наприклад, кава, солодка тов або апельсиновий фреш).
RevolMatic – це диспенсер, пристрій для видачі розливних холодних напоїв (не тільки пива, але і лимонадів, і соків). Інші приклади диспенсерів – винні та пивні стінки самообслуговування. Але дегустаційні стінки підходять для ресторанів, а не для фаст-фуду. Їх завдання – не обслужити швидше, а зняти частину навантаження з барменів і дати гостям зручний доступ до певних сортів.
RevolMatic цікавий тим, що нагадує і вендінговий автомат, і карусель для келихів, тільки вдосконалену. Це диспенсер револьверного типу: пластикові келихи видаються на обертову підставку, яка по черзі підводить їх під разливочное сопло. На підставці може розміщуватися до 6 келихів одночасно.
При встановленому модулі самообслуговування процес наливу виглядає так: